Kırmızı Zemin Gece Bahçesi Desenli İznik Çini Vazo Tabak Seti

9.500,00 TL

Kırmızı Zemin Gece Bahçesi Desenli İznik Çini Vazo Tabak Seti,

30cm İznik çini vazo ve 30cm İznik çini tabak set şeklinde.

1. Sınıf el işi Vip hediye.

Kadife kaplı ahşap kutusunda özel bir sunum.

Ürün Özellikleri;
  • Kırmızı Zemin Gece Bahçesi Desenli 

  • Birinci sınıf el işi

  • Sıraltı tekniğiyle üretilmiştir

  • 800-1200 derecede fırınlanmıştır

  • Kadife kaplı ahşap kutusu aynı gün kargo

  • Tabak Çap: 30cm

  • Gözyaşı Vazo Yükseklik: 30cm

Desen Bilgisi; Gece Bahçesi,

İznik çinilerindeki gece bahçesi motifi, aşkın, güzelliğin ve huzurun simgesidir. Motif, güzel çiçekleri, ağaçları ve çeşmeleriyle tanınan Osmanlı İmparatorluğu'nun bahçelerine dayanmaktadır.

Gece bahçesi motifinin anlamı, çeşitli yorumlara açıktır. Bununla birlikte, İznik çinisinde gece bahçesi motifinin genel olarak doğayı ve yaşamın döngüsünü simgelediği düşünülür. Gece bahçesi motifleri, doğanın canlılığını ve büyüleyici atmosferini temsil ederken aynı zamanda huzur, dinginlik ve estetik bir güzellik sunmayı amaçlar. Bu motifler, İslam sanatında yaygın olan doğa sevgisini ve doğanın yaratıcılığına olan hayranlığı da yansıtabilir.

Gece bahçesi motifi ilk olarak 16. yüzyılda İznik çinilerinde ortaya çıkmıştır.

Gece bahçesi, Osmanlı padişahlarının ve ailelerinin uğrak yeriydi

Bahçe güzel çiçekleri, ağaçları ve çeşmeleriyle ünlüydü

İznik çinilerinde gece bahçesi motifi, sembolik anlamı, güzelliği ve dayanıklılığı gibi birçok nedenden dolayı popülerdi

Yukarıdakilere ek olarak gece bahçesi motifi de aşk ve sadakatin simgesi olarak görülmektedir. Bahçedeki çiçekler ve ağaçların iki kişi arasındaki aşkı temsil ettiği söyleniyor. Bahçedeki çeşmelerin iki kişinin vefasını temsil ettiği söylenmektedir.

Gece bahçesi motifi, yüzyıllardır evleri ve kamu binalarını süslemek için kullanılan güzel ve zamansız bir tasarımdır. Motif, Osmanlı İmparatorluğu'nun sevgisini, güzelliğini ve huzurunu hatırlatıyor. Motif aynı zamanda sevgi, sadakat ve refahın sembolüdür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.