Vip Hediye - Mavi Zemine Gece Bahçesi Motifli İznik Çini

5.800,00 TL
Stoklarımızda 1 adet mevcuttur
Vip Hediye - Mavi Zemine Gece Bahçesi Motifli İznik Çini,

Paspartulu camlı, mavi zeminde gece bahçesi motifli iznik çinisi. 

 

Ürün Özellikleri;

  • Ürün ölçüsü 34*41,50cm

  • Tamamen el işi İznik çinisi

  • Kadife kaplı Vip ahşap kutusu ile aynı gün kargo

  • İznik çini sanatı, sır altı tekniği ile üretilmiştir

  • 800-1000 derecede fırınlanmıştır

  • Duvara asılabilir

  • Kutu içinde çiniyi tanıtan İngilizce ve Türkçe açıklama mevcuttur
     

Her İznik çinisi benzersizdir, aynı parmak izi gibidir. Aynı ürün aynı şekilde tekrar üretilse dahi birebir aynısı olmaz.
Şu an incelediğiniz ürünün birebir aynısı bir daha üretilemeyecektir.
Beğendiğiniz ürünü ihtiyacınız dahilinde hemen satın almanızı tavsiye ederiz.
İznik çinilerinin değeri hiç bir zamam düşmez, modası geçmez ve ya eskimez. Nesilden nesile bırakılabilecek sanat eseri bir mirastır.

Desen Bilgisi; Gece Bahçesi Motifi,

İznik çinilerindeki gece bahçesi motifi, aşkın, güzelliğin ve huzurun simgesidir. Motif, güzel çiçekleri, ağaçları ve çeşmeleriyle tanınan Osmanlı İmparatorluğu'nun bahçelerine dayanmaktadır.

Gece bahçesi motifinin anlamı, çeşitli yorumlara açıktır. Bununla birlikte, İznik çinisinde gece bahçesi motifinin genel olarak doğayı ve yaşamın döngüsünü simgelediği düşünülür. Gece bahçesi motifleri, doğanın canlılığını ve büyüleyici atmosferini temsil ederken aynı zamanda huzur, dinginlik ve estetik bir güzellik sunmayı amaçlar. Bu motifler, İslam sanatında yaygın olan doğa sevgisini ve doğanın yaratıcılığına olan hayranlığı da yansıtabilir.

Gece bahçesi motifi ilk olarak 16. yüzyılda İznik çinilerinde ortaya çıkmıştır.

Gece bahçesi, Osmanlı padişahlarının ve ailelerinin uğrak yeriydi

Bahçe güzel çiçekleri, ağaçları ve çeşmeleriyle ünlüydü

İznik çinilerinde gece bahçesi motifi, sembolik anlamı, güzelliği ve dayanıklılığı gibi birçok nedenden dolayı popülerdi

Yukarıdakilere ek olarak gece bahçesi motifi de aşk ve sadakatin simgesi olarak görülmektedir. Bahçedeki çiçekler ve ağaçların iki kişi arasındaki aşkı temsil ettiği söyleniyor. Bahçedeki çeşmelerin iki kişinin vefasını temsil ettiği söylenmektedir.

Gece bahçesi motifi, yüzyıllardır evleri ve kamu binalarını süslemek için kullanılan güzel ve zamansız bir tasarımdır. Motif, Osmanlı İmparatorluğu'nun sevgisini, güzelliğini ve huzurunu hatırlatıyor. Motif aynı zamanda sevgi, sadakat ve refahın sembolüdür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.