Selçuklu Kuşu İznik Çini Pano

4.500,00 TL
Stoklarımızda 1 adet mevcuttur

Selçuklu Kuşu İznik Çini Pano,

 

Ürün Özellikleri;

  • İznik çini Selçuklu Kuşu deseni tamamen el işi

  • İznik çinisinin çapı 20cm, çerçeve boyutu En: 36,50cm* Boy: 36,50cm* Yükseklik: 5cm

  • Ürün stoklarımızda mevcuttur aynı gün kargo

  • Arkasında duvara asma aparatı mevcuttur Kadife kaplı ahşap kutusu ile elinize ulaşır

  • Kutu ölçüleri 39cm*39cm*7cm

  • Sıraltı tekniği ile üretilmiş olup 800-1200 derecede fırınlanmıştır 

Her İznik çinisi benzersizdir, aynı parmak izi gibidir. Aynı ürün aynı şekilde tekrar üretilse dahi birebir aynısı olmaz.

Şu an incelediğiniz ürünün birebir aynısı bir daha üretilemeyecektir.

Beğendiğiniz ürünü ihtiyacınız dahilinde hemen satın almanızı tavsiye ederiz.

İznik çinilerinin değeri hiç bir zamam düşmez, modası geçmez ve ya eskimez. Nesilden nesile bırakılabilecek sanat eseri bir mirastır.

Desen Bilgisi; Selçuklu Kuşu Deseninin Anlamı

İznik çinilerindeki Selçuklu kuşu motifi özgürlüğün, umudun ve yeni başlangıçların simgesidir. Kuş genellikle kanatları geniş bir şekilde uçarken tasvir edilir. Bu, kuşun gökyüzünde süzülme ve yeni ufuklar keşfetme özgürlüğünü sembolize eder.

Selçuklu kuşu motifi aynı zamanda bir umut sembolüdür. Kuşun uçuşu, daha iyi bir gelecek için umudu, barış ve refahla dolu bir geleceği temsil eder. Kuş aynı zamanda yeni başlangıçların sembolüdür. Kuşun uçuşu, hayatta yeni bir bölümün, fırsat ve vaatlerle dolu bir bölümün başlangıcını temsil eder.

Selçuklu kuş motifi, yüzyıllardır evleri ve kamu binalarını süslemek için kullanılan güzel ve zamansız bir tasarımdır. Selçuklu İmparatorluğu'nun zengin kültür ve tarihini hatırlatan motif, özgürlüğün, umudun ve yeni başlangıçların simgesidir.

Yukarıdakilere ek olarak Selçuklu kuş motifi de ruhun sembolü olarak görülmektedir. Kuşun uçuşu, ruhun yaşam boyunca yaptığı yolculuğun bir metaforu olarak görülür. Kuş aynı zamanda ilahi bir sembol olarak görülür ve İznik çinilerindeki varlığı genellikle ilahi olanı eve veya kamusal alana getirmenin bir yolu olarak görülür.

Selçuklu İmparatorluğu'nun zengin kültür ve tarihini hatırlatan motif, özgürlüğün, umudun ve yeni başlangıçların simgesidir.

Selçuklu kuşu motifinin anlamı ve sembolik değeri, çeşitli yorumlara açıktır.

Kuşun özgürlüğü: Kuş, genellikle özgürlük, hareketlilik ve yücelik sembolü olarak kabul edilir. Selçuklu kuşu motifleri, doğadaki kuşların serbestliğini ve hafifliğini yansıtarak bu anlamı taşıyabilir

Estetik ve süsleme: Selçuklu kuşu motifleri, İznik çinilerinde süsleme ve estetik bir değer taşır. Bu motifler, çinilerin zenginliğini ve görsel cazibesini vurgular

Doğa sevgisi: Kuş motifleri, genellikle doğayı ve doğanın yaratıcılığını sembolize eder. Selçuklu kuşu motifleri de doğanın güzelliğini ve canlılığını temsil edebilir

İslam sanatında sembolizm: Kuşlar, İslam sanatında da sıkça kullanılan sembollerdir. Bu motifler, ruhani simgeleri ve sembolik anlamları ifade edebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.